Porozmawiaj z nami

Jak pozyskiwać klientów w Internecie?

Obecnie wszyscy jesteśmy połączeni ogromną siecią, w której każdy może znaleźć potrzebne informacje oraz skontaktować się z bliskimi. Czym to jest dla przedsiębiorcy? Niewyczerpywalnym złożem klientów! Pierwszą myślą jaka nasuwa Ci się odnośnie wykorzystania Internetu w Twojej firmie jest zapewne strona internetowa. Ale czy tylko to? Obecnie coraz więcej firm odchodzi od tej formy marketingu na rzecz profili na portalach społecznościowych czy też wizytówek na innych portalach.

386584_1329685263462_n

Każdy przedsiębiorca chce, aby jego marketing był skuteczny i przynosił jak największa stopę zwrotu. Efektywność i konwersja nakładów finansowych poniesionych na marketing w zyski jest bardzo ważna w przypadku,
gdy zlecasz działania marketingowe zewnętrznej firmie. Dlatego też należy się dobrze zastanowić czy prowadzić e-marketing samemu czy może przekazać pałeczkę profesjonalistom? Należy podkreślić, że możesz spróbować swoich sił w marketingu internetowym prowadząc np. kampanie w Google Adwords, jednakże musisz być przygotowany na to, że efekty Twojej pracy będą mniejsze ze względu na brak doświadczenia. Firmy marketingowe dysponując takim samym budżetem jak niedoświadczona osoba mogą wygenerować prawie dwukrotnie większy ruch na stronie.

marketing

Oto kilka przykładów wykorzystania marketingu internetowego:

 • Prowadzenie kampanii Adwords
 • Pozycjonowanie
 • Optymalizacja profilu w Google Maps
 • Performance marketing
 • E-PR

Napisane przez

6 komentarzy

 1. Michał pisze:

  Jeśli ja bym działał jako handlowiec w internecie to zrobiłbym jedynie trzy rzeczy, które działają nie raz cuda. Zrobiłbym sobie dobry autoresponder na jak najwięcej potencjalnych klientów, stronę squeez page, która oferowałaby dany produkt i przede wszystkim wchodziłbym w firmę, która sprzedaje produkt lub produkty, które są człowiekowi potrzebne na co dzień.

 2. Beata pisze:

  Szkoda, ze te przykłady pozyskiwania klientów nie zostały szczegółowo opisane. Ja niestety jestem laikiem w tej kwestii i chętnie bym się dowiedziała co robić, żeby skutecznie zwabić klienta. A niestety wiele poradników w internecie to właściwie pic na wodę, zero konkretów. Panie Michale, objaśni nam je Pan?

 3. Magda pisze:

  Ja pozyskuje klientów w internecie w najprostszy sposób, mianowicie przez ogłoszenia i aukcje w serwisach. Jest co prawda problem z tym, że co jakiś czas pojawiają się klienci którzy nie płacą za usługę i ślad po nich znika ale dzieje się to dosyć rzadko przez co nie jest uciążliwe.
  Pozdrawiam

 4. Krzysztof pisze:

  Wszystkie te działania są istotne, jednak obecnie chyba najważniejsze jest działanie tam gdzie dzieje się najwięcej ruchu – tj. na Twitterze i Fb- samo bycie tam to już działania marketingowe.

 5. Dzięki specjalistycznym firmom nie musimy się martwić o pozyskiwanie Klientów poprzez internet. Wystarczy skorzystać z usług takowej firmy i spać spokojnie przy tym nie martwiąc się, że nie będziemy mieć Klientów

 6. A no właśnie to na prawdę jest dość interesujące w jaki sposób szybko i skutecznie można pozyskać klientów w internecie, co proponować i jak zachęcać byśmy takich klientów pozyskiwali ? Jakich technik użyć by zaowocowały? Internet jest powszechny,a mimo to ciężko klientów zachęcić, dlaczego tak się dzieje?

Dołącz do dyskusji, buduj swój wizerunek ekspercki
i zyskaj mocny link pozycjonerski.


Zasady komentowania:
1. Linki w komentarzach mają usunięty parametr "nofollow" = dostajesz mocny link pozycjonerski do swojej strony,
2. Autor komentarza = słowo kluczowe => usunięcie komentarza,
3. Maksymalnie 1 link wychodzący ze słowa kluczowego w treści komentarza,
4. Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
5. Komentuj, dyskutuj, baw się i rozszerzaj wiedzę:-)