Porozmawiaj z nami

Pingwin 3.0

Już jest wprowadzony Pingwin 3.0, który dopadnie pozycjonerów. Z piątku na sobotę 18 października można było zauważyć pierwsze zawirowania w wyszukiwarce Google. Właśnie tej nocy zaktualizowano algorytm Pingwin, który w głównej mierze zajmuje się analizą linków wewnętrznych i zewnętrznych prowadzących do strony. Cały weekend można było zaobserwować chaos w wyszukiwarce. Internauci snuli różne domysły odnośnie przyczyn tego zjawiska. Jedni podejrzewali, że może to być koniec działania algorytmu Panda, drudzy, że modernizacja Pingwina, a jeszcze inni, że to zwykłe zawirowania w sieci.

Ostatecznie rozwiano wszelkie wątpliwości. Jeden z pracowników Google (Pierre Far) na oficjalnym profilu Google+ potwierdził, że w piątek został wprowadzony update. Z postu można wyczytać, że to dopiero początek wprowadzanych aktualizacji. Cały proces potrwa kilka tygodni. Jest to dość długo, ponieważ poprzednie aktualizacje algorytmów zajmowały 3-4 dni. Poniżej zrzut ekranu z wiadomością od pracownika Google:

pierre

Napisane przez

Bądź pierwszą osobą, która rozpocznie dyskusję.

Dołącz do dyskusji, buduj swój wizerunek ekspercki
i zyskaj mocny link pozycjonerski.


Zasady komentowania:
1. Linki w komentarzach mają usunięty parametr "nofollow" = dostajesz mocny link pozycjonerski do swojej strony,
2. Autor komentarza = słowo kluczowe => usunięcie komentarza,
3. Maksymalnie 1 link wychodzący ze słowa kluczowego w treści komentarza,
4. Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
5. Komentuj, dyskutuj, baw się i rozszerzaj wiedzę:-)